فرماندار شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۷/۱۶

فرماندار مه ولات گفت:

پارلمان مشورتی بانوان، مشارکت نیمی از افراد جامعه در فرایند تصمیم گیری را فراهم می کند

جلسه پارلمان مشورتی بانوان شهرستان مه ولات، به ریاست فرماندار و با حضور اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه پارلمان مشورتی بانوان شهرستان مه ولات، به ریاست فرماندار و با حضور اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مه ولات، مسعود رنجبر در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در خصوص تشکیل پارلمان مشورتی زنان گفت: پارلمان مشورتی بانوان به صورت قانونی ایجاد شده تا توسعه نظامند مشارکت نیمی از افراد جامعه در فرایند تصمیم گیری را فراهم کند.
وی اظهار نمود: دستورالعمل تشکیل پارلمان مشورتی بانوان شهرستان ها با پیگیری معاون اجتماعی سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی به 28 شهرستان استان خراسان رضوی از جمله شهرستان مه ولات ابلاغ و در تاریخ 13شهریور پارلمان مشورتی شهرستان مه ولات به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان مه ولات با اشاره به وجود 5 کمیسیون مختلف در حوزه های فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و اشتغال، حقوقی، آموزشی و پژوهش و سلامت و جمعیت عنوان کرد: پارلمان زنان می تواند در پیگیری و تحقق مطالبات برای کمک به نهاد خانواده و اشتغال راهگشا باشد.
رنجبر در ادامه به اقلیم کشاورزی شهرستان مه ولات و سهم عمده شهرستان مه ولات از بخش کشاورزی در اقتصاد و اشتغال مردم شهرستان گفت و تشکیل کمیسیون کشاورزی را یکی از ضروریات و مقتضیات شهرستان خواند.
وی همچنین به لزوم مشارکت و حضور نمایندگان پارلمان زنان شهرستان در جلسات و کارگروه های شهرستان تاکید نموده و برای هریک از کارگروه ها، یک نفر از اعضای کمیسیون را به نمایندگی از پارلمان جهت شرکت در جلسات و تبادل اطلاعات و پیگیری مسائل پارلمان در کارگروه مربوطه انتخاب و معرفی نمود.
فرماندار مه ولات در ادامه ضمن تاکید بربرگزاری منظم جلسات به صورت هر 45روز برای مجمع عمومی و هر 15 روز برای کمیسیون های 6گانه شهرستان، مکان برگزاری جلسات را تعیین و تصویب نمود. 


منبع : زیرپرتال فرمانداری مه ولات
تعداد بازدیدها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان