فرماندار شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی

جلسه شورای فرعی مبارزه بامواد مخدر شهرستان مه ولات روز پنج شنبه در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مه ولات ؛این جلسه که با حضور محمدحسین صالحی دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان، مسعود رنجبر فرماندار شهرستان و اعضای شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان تشکیل گردید.
رنجبر فرماندار ضمن خیرمقدم ,از تلاشهای اعضا در زمینه پیشگیری از اعتیاد ومبارزه باموادمخدرتقدیر کرد.
فرماندار در ادامه با ارائه گزارشی عنوان داشت : جلسات شورای فرعی مبارزه بامواد مخدر شهرستان بر اساس زمانبندی تعیین شده و در سالجاری جلساتی در این حوزه برگزار گردیده است .
وی در ادامه افزود ؛در گرامیداشت ۶ تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان برنامه های داشته ایم که می توان به برگزاری نشست هم اندیشی ، کارگاه آموزشی و نمایشگاه اشاره کرد.
فرماندار شهرستان بیان نمود؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا برنامه‌های آموزشی اجتماع محور تعطیل شده لکن پایگاه سلامت اجتماعی شهرستان خدمات مشاوره و توزیع بسته بهداشتی در مناطق حاشیه شهر انجام شده است و درعین حال در سال جاری با همکاری بسیج و بهزیستی یک کارگاه آموزشی اجتماع محور در زمینه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر برای ۳۰ نفر از اهالی یکی از روستاهای بخش شادمهر برگزار شده و همچنین جلسه هم‌اندیشی نیز در شهر شادمهر با حضور ۱۲ نفر از بانوان برگزار شده و جلسات آموزش توجیهی مراکز سرپایی به‌صورت ماهانه برگزار می شود.
فرماندار شهرستان همچنین به مجموع کشفیات مواد مخدر شهرستان که با تلاش دستگاههای کاشف در5ماهه اول سالجاری کشف شده اشاره کرد و گزارشی از اقدامات پیشگیرانه در حوزه مواد مخدر ارائه کرد.
در ادامه پس از گزارش سرهنگ ذوالفقاری فرمانده انتظامی ودبیر شورا وسایراعضاء، محمدحسین صالحی دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان ضمن تقدیر از تلاشهای فرماندار واعضای شورای فرعی مبارزه بامواد مخدرشهرستان,عملکرد این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرده و گفت: شهرستان مه ولات جزء شهرستانهای برتر در حوزه مبارزه بامواد مخدر است که توسط استاندار محترم مورد تقدیر قرار گرفته است.
صالحی در ادامه از کاهش سن اعتیاد,تغییر مصرف مواد از سنتی به صنعتی وحساسیتهای حوزه اعتیاد بانوان به عنوان سه شاخص نگران کننده یاد کرد وخواستار آسیب شناسی واقدام لازم در این زمینه شد.
صالحی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: متاسفانه دسترسی به مواد مخدر خیلی آسان شده ولذا اگر ما بعنوان متولیان این حوزه باهمکاری ومشارکت مردم کاری نکنیم شرایط بدتر می شود. وی با تاکید بر لزوم مردمی کردن مقوله پیشگیری ومبارزه به تبیین طرح محله محور و روستامحور پرداخته ومزیتهای این طرح هاراتشریح کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری مه ولات
تعداد بازدیدها : ۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۲۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۶۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۵۳۵۱۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۷ نفر
آماربازدیدکنندگان