فرماندار شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

با حضور استاندار

جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی با محوریت شهرستان مه ولات

جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی با محوریت شهرستان مه ولات برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مه ولات ؛ جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان با محوریت شهرستان مه ولات و به ریاست علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی،حجت الاسلام و المسلمین ایزدی مسئول نهاد سیاستگزاری ائمه جمعه استان، رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی با مسعود رنجبر فرماندار شهرستان ،تقی نژاد ریاست دادگستری و معین های اقتصادی شهرستان برگزار و عملکرد معین های اقتصادی شهرستان مورد نقد و بررسی قرار گرفت .
مسعود رنجبر فرماندار شهرستان در ابتدای جلسه ویدئوکنفرانس بیان داشت؛
در شهرستان مه ولات ۲۷ معین اقتصادی تشکیل گردید و شروع به کار شدند که بعد از گذشت ۸ ماه از انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه که با معین های اقتصادی امضا شد با بررسی دفتر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی ۱۱ معین اقتصادی فعالیت آن‌چنانی نداشتن که با هماهنگی با نهاد اقتصاد مقاومتی استان جایگزین این معین های اقتصادی معرفی خواهند شد.
رنجبر فرماندار شهرستان بیان نمود؛ ۳۲ تفاهم نامه به ثبت رسیده و تعداد ۳۵ فعالیت اقتصادی جدید توسط معین های اقتصادی شهرستان با سرمایه‌گذاری ۶۳میلیارد و ۹۹۴میلیون تومان با اشتغالزایی ۷۸۳نفر به ثبت رسیده است که تعداد ۱۸ فعالیت توسط نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی تایید و سایر فعالتهای ثبت شده در حال بررسی می باشد .
فرماندار شهرستان در ادامه افزود؛ معین های اقتصادی شهرستان در حوزه فرهنگی ۳۴ فعالیت با مبلغی بالغ بر ۲۸۳ میلیون تومان با اشتغال‌زایی ۷۵ نفر در بخش مختلف ازجمله برگزاری کلاس‌های آموزشی، تجهیز خانه ورزش روستا ،تولید و توزیع ماسک، مایع ضد عفونی و ... توسط معین های اقتصادی در سامانه ثبت و توسط دبیرخانه نهاد اقتصاد مقاومتی تأیید شده است.
رنجبر بیان داشت ؛ معین های اقتصادی شهرستان ۳۵ جلسه آموزشی یا نشست با دهیاران و اعضای شورای اسلامی، کشاورزان ، بانوان، برخی از رؤسای دستگاههای اجرائی که توسط معین های اقتصادی ثبت و همچنین اطلاعات ۵ صندوق خرد روستایی توسط معین های اقتصادی در سامانه به ثبت رسیده و تعداد ۱۸ صندوق خرد روستایی توسط معین های اقتصادی جهت افتتاح حساب و جمع آوری سرمایه اولیه بین اعضا با همکاری بسیج درحال پیگیری می‌باشد .
وی همچنین عنوان داشت ؛ جمعا تاکنون ۸۷ فعالیت اقتصادی، فرهنگی، آموزشی توسط معین های اقتصادی شهرستان در سامانه ثبت و به تایید نهاد اقتصاد مقاومتی رسیده است.
مسعود رنجبر فرماندار شهرستان گفت ؛ در سفری که جناب استاندار به شهرستان مه ولات در سال گذشته داشتند ۳۲ تفاهم در راستای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با حضور ایشان به امضا رسیده که با اعتباری بالغ بر ۳۹۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و ۸ میلیون یورو که باعث اشتغال‌زایی برای ۲۶۴۵ نفر خواهد گردیداز این ۳۲ تفاهم نامه ۲۳ طرح در حوزه کشاورزی ،۷ طرح درحوزه صنعت و ۲ طرح در حوزه خدمات که آورده متقاضیان ۱۵۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان می باشد که با پیگیری‌های انجام‌شده از این ۳۲ تفاهم نامه ۱۱ طرح با سرمایه‌ گذاری به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به افتتاح بهره برداری رسیده و ۸ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد و ۱۰ تر با حجم سرمایه‌گذاری مبلغ ۳۵۲میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان دارای پیشرفت فیزیکی زیر ۵۰ درصد و ۳ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان که خود سرمایه گذاران دارای بدهی معوق یا چک برگشتی که دارای مشکل می باشند .

تقی نژاد رئیس دادگستری شهرستان مه ولات در این جلسه عنوان داشت: بر هیچ کسی پوشیده نیست در شرایط امروز اقتصادی کشور ، وظیفه ملی همه حاکمیت است از این مثلث اقتصادی حمایت کنند.
تقی نژاد افزود؛ دستگاه قضا در شهرستان مه ولات حمایتش رااز مثلث اقتصادی و فرهنگی اعلام میدارد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی در ادامه این جلسه ضمن اشاره به نحس بودن ماه صفر و صدقه دادن برای رفع بلا در این ماه گفت: چه صدقه‌ای ارزشمندتر از اینکه در شرایط کنونی یک نفر بتواند برای افراد جویای کار اشتغال ایجاد کند.
حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی ادامه داد: صدقه دادن یعنی اینکه انسان همیشه به فکر خود نباشد و در زندگی خود به دیگران هم توجه کند

�استاندار خراسان رضوی گفت: امروز امتداد راه شهیدان، همانا حرکت در راه پیشرفت و آبادانی است و برای رسیدن به این موضوع باید تلاش شود.
علیرضا رزم‌حسینی در جلسه مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی خراسان‌رضوی که با محوریت شهرستان مه‌ولات برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: برای این دفاع را گرامی می‌داریم چون یک جنگ ناخواسته به ما تحمیل شد.
�وی در همین رابطه افزود: امروز امتداد راه شهیدان، همانا حرکت در راه پیشرفت و آبادانی است و برای رسیدن به این موضوع باید تلاش شود تا سطح رفاه مردم ایران افزایش پیدا بکند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه اقدامات با چاشنی توسعه پایدار برای موفقیت نیاز به گذر زمان دارند، ادامه داد: اگر به کلیت این حرکت که یک حرکت داوطلبانه و خیرخواهانه است نگاه کنیم، هر یک قدمی که توسط معین‌ها برداشته می‌شود جای قدردانی دارد.
رزم‌حسینی بر حضور معین‌های محلی در جلسات آموزشی تاکید کرد و گفت: در این جلسات آموزشی لازم است به توسعه روستایی که در پیرامون معین‌ها وجود دارد توجه شود.
وی اضافه کرد: جلسات تخصصی که پیرامون بررسی عملکرد معین‌های اقتصاد مقاومتی هر شهرستان برگزار می‌شود در واقع به منظور مرور پیشرفت کار و برطرف کردن نواقص اجرای پروژه‌هاست.
استاندار خراسان رضوی متذکر شد: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در واقع بدون پول دولتی و با همت و پشتکار خیرین توسعه جلو می‌رود که قابل توجه است.
رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت اقتصادی که در شهرستان مه‌ولات وجود دارد، با برنامه‌ریزی درست کاهش نرخ بیکاری انتظار زیادی نیست.

در این جلسه ویدئو کنفرانس تعدادی معین های اقتصادی شهرستان گزارشی از فعالیتهای انجام شده و در دست اقدام خود را بیان نمودند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری مه ولات
تعداد بازدیدها : ۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۲۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۶۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۵۳۵۱۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۷ نفر
آماربازدیدکنندگان