فرماندار  شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر
فرماندار شهرستان مه ولات

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

جلسه جمعبندی سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان مه ولات

جلسه جمعبندی سفر دکتر معتمدیان استاندار خراسان رضوی به شهرستان مه ولات با حضور استاندار محترم ، رنجبر فرماندار شهرستان، زنگنه نماینده مردم شریف شهرستانهای  تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی تعدادی از مدیران کل استان، اصحاب رسانه و تعدادی از مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان روز جمعه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ؛ مسعود رنجبر فرماندار شهرستان مه ولات عنوان داشت که شهرستان مه ولات با وسعت ۳۳۱۶/۵ کیلومتر مربع که همجوار است با شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار ، کاشمر ،بجستان و گناباد ، شهرستان مه ولات دارای دو بخش ، دوشهر ، چهار دهستان ، ۱۱۰ روستا،۵۳ روستای دارای سکنه و ۲۷ روستای بالای ۲۰ هزار خانوار می باشد .
رنجبر فرماندار شهرستان اظهار داشت؛ از مزیت های انسانی شهرستان همگرایی بسیار بالای است که بین مردم شهرستان مه ولات وجود دارد و همچنین خیرین که در حوزه های مختلف در شهرستان مشارکت و کمک می کنند به دولت در بخش های عمران و آبادانی و مسائل اجتماعی که از مزیت های انسانی در شهرستان مه ولات می باشد.
رنجبر در ادامه افزود؛ شهرستان مه ولات با داشتن امام جمعه فرزانه حاج آقا اسلامی و همچنین نماینده پر تلاش مردم دکتر زنگه در مجلس شورای اسلامی، که انصافا در این همگرایی و همدلی حضور فعال دارند. و بین همه مجموعه دستگاههای اجرایی شهرستان ، اعضای شورای تامین وفاق همدلی وجود دارد.
وی در ادامه گفت؛ یکی از مزیت های طبیعی شهرستان این است که در مسیر کرویدور شمال به جنوب کشور و مسیر شبکه های ریلی و جاده ای قرار گرفته است و همچنین تولید محصولات استراتژیک پسته ، انار و زعفران که در این دو محصول رتبه برتر را داریم و در محصول زعفران رتبه ۵ استان را شهرستان دارا می باشد.
رنجبر فرماندار شهرستان افزود ؛ از مزیت های دیگر شهرستان وجود رزمنده گان و ایثارگران عزیز در شهرستان می باشد که ۱۴۲ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۵ سردار شهید در شهرستان و یک سردار شهید مدافع حرم غلامرضا سمائی می باشد‌.
رنجبر در ادامه جلسه بیان داشت؛ اعتباراتی که در دولت تدبیر و امید از سال ۹۳ تا کنون به شهرستان در حوزه های مختلف تخصیص داده شده ۱۱۰ میلیارد و ۷۹۸ میلیون تومان بوده است و کل پروژه های که در هفته های دولت و دهه فجر از محل اعتبارات استانی و ملی از سال ۹۳ تا ۹۹ انجام شده ۶۲۵ پروژه به مبلغی بالغ بر ۲۱۲ میلیارد و ۳۱۴ میلیون و ۳۸۴ هزارتومان که ۶۳ درصدر در مناطق روستایی و ۳۷ درصد در نقاط شهری افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
فرماندار شهرستان عنوان نمود ؛تسهیلاتی که در دیگر دستگاههای اجرای مختلف از سال ۹۳ تا کنون پرداخت شده ۹۶۴ میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال که اشتغالزایی۳۸۴۴نفر را بدنبال داشته است. و همچنین تعداد ۳۰ تفاهمنامه در خصوص سرمایه گذاری در شهرستان بررسی شده با مبلغی بالغ بر ۲۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای اشتغال زایی ۲۲۱۶ نفر که خوشبختانه تاکنون از طریق ستاد تسهیل استان و ستاد تسهیل شهرستان ۱۶ طرح به بهره برداری رسیده با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومانو ۶ طرح بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۸ طرح کمتر از ۵۰درصد پیشرفت را دارا می باشند.

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران تاکید داشت: ثانیه‌ به ثانیه وقت مسئولین برای خدمت به مردم و متعلق به بیت المال است، دراین راستا بحث خدمتگذاری به مردم ساعت اداری، ایام تعطیلی، شب و روز نمی‌شناسد.

معتمدیان استاندار در جلسه جمع‌بندی سفر به شهرستان اشاره به اینکه مردم مطالبات به حقی دارند، افزود: ظرفیت‌های بالایی در کشور داریم و با شناسایی این ظرفیت‌ها باید بر روی نیازهای اولویت دار مردم بیشتر اقدامات صورت پذیرد.
معتمدیان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی کرد‌ه‌ایم تا توان استان برای تحقق مطالبات مردم پای کار باشد و در این راستا سیستم‌های اداری ما باید منعطف، روان و تسهیلگر باشند تا رضایت مردم فراهم‌ شود
معتمدیان با تاکید بر اینکه کسانی باید مسئولیت بپذیرند که کار مردم بر روی زمین نماند، گفت: ثانیه‌ به ثانیه وقت مسئولین برای خدمت به مردم است، دراین راستا بحث خدمتگذاری به مردم ساعت اداری، ایام تعطیلی، شب و روز نمی‌شناسد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه شهرستان مه‌ولات، تصریح کرد: این شهرستان پتانسیل‌های فراوانی دارد و رتبه اول تولید انار را هم دارا است و فرآوری "پسته و انار" به عنوان مزیت‌های نسبی شهرستان مه‌ولات از طریق جذب سرمایه‌گذار می تواند باشد که تولید ۳۰ هزار تن انار، بهترین بازار برای صادرات است. لذا نباید این ثروت‌ها را به راحتی از دست داد.
معتمدیان همچنین با تاکید بر اجرای دقیق مصوبات سفرهای شهرستانی، خاطرنشان کرد: دبیرخانه پیگیری مصوبات در استانداری تشکیل شده‌ است که مصمم هستیم تا این مصوبات اجرایی شود.
یادآور میگردد، در این جلسه ۳۰ مصوبه برای توسعه و پیشرفت شهرستان مه‌ولات در حوزه‌های گوناگون تصویب شد. 


منبع : زیرپرتال فرمانداری مه ولات
تعداد بازدیدها : ۱۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان