فرماندار شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۷/۲۰

بازدید استاندار خراسان رضوی از برگزاری آزمون ورود به حرفه رشته های ساختمانی در استان

استاندار خراسان رضوی از برگزاری آزمون ورود به حرفه رشته های ساختمانی در استان بازدید کرد.

 استاندار خراسان رضوی از برگزاری آزمون ورود به حرفه رشته های ساختمانی در استان بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه این بازدید با اشاره به رکودی که طی سال های گذشته در حوزه مسکن ایجاد شده بود؛ گفت: از پارسال شاهد رونق ساخت و سازها هستیم.
وی به زلزله خیز بودن استان و قرار گرفتن بر روی گسل و همچنین روند رو به رشد توسعه روبناها و زیربناهای خدماتی اشاره و تاکید کرد: این موارد می طلبد تا از ظرفیت نیروها و مهندسان کارآزموده در استان استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی ظرفیت های ایجاد اشتغال در حوزه مسکن را خاطر نشان و تصریح کرد: وجود بیش از 30 هزار مهندس دارای پروانه ی کار و عضو سازمان نظام مهندسی در استان مزیت بسیار خوبی برای صدور خدمات فنی و مهندسی است.
رشیدیان تاکید کرد: به مدد همکاری دولت و بخش خصوصی نرخ بیکاری استان در آخر تابستان امسال به 10.1 درصد رسید که در مقایسه با سال های گذشته و بهار سال جاری بی سابقه بوده است.
وی گفت:  48 درصد از نیروهای جویای کار استان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که برگزاری این گونه آزمون ها، زمینه ورود آن ها به بازار کار را فراهم می کند.
گفتنی است؛ آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی و معماران تجربی روز پنجشنبه بیستم مهرماه جاری در دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دانشگاه های نیشابور و تربت حیدریه و دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار با شرکت ۹ هزار و ۲۷۴ نفر رشته‌های ساختمانی آغاز شد.
این آزمون که به مدت دو روز برگزار شده،7 هزار و 382 نفرداوطلب آقا و ۱۸۹۲ داوطلب خانم در رشته های مختلف ساختمانی شرکت دارند.
در آزمون 9049 نفر مهندس، ۱۰۹ نفر کاردان و ۱۱۶ نفر معمار تجربی شرکت کردند؛ تعداد داوطلبان آزمون در مشهد ۷۸۵۶ نفر، سبزوار ۵۰۲ نفر، تربت حیدریه ۵۴۳ نفر و نیشابور ۳۷۳ نفر می باشد.
رشته های معماری در بخش های نظارت، طراحی و اجرا، شهرسازی، عمران در بخش های نظارت، اجرا و محاسبات، تأسیسات مکانیکی در بخش های نظارت و طراحی، تأسیسات برقی در بخش های نظارت و طراحی، نقشه برداری و ترافیک و شهرسازی از رشته های این آزمون است.
آزمون های حرفه ای کاردان های فنی ساختمان در شش رشته معماری، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه برداری و شهرسازی برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار کاردانی (پایه ۳) و آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در پایه های سه، دو و یک برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار تجربی صادر می‌شود.
همچنین برای مهندسین رشته های ساختمانی در صورت قبول شدن در آزمون پروانه اشتغال به کار مهندسی پایه سه صادر می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان