فرماندار  شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر
فرماندار شهرستان مه ولات

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

معاون استاندار خراسان رضوی:

هیچ دانش‌آموزی نباید به دلیل نبود فضای آموزشی از تحصیل باز بماند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در هیچ نقطه‌ای از استان نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقدان فضای آموزشی از تحصیل باز بماند و تامین زیرساخت‌های آموزشی از مهم‌ترین رویکردهای استانداری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدکمال الدین میرجعفریان عصر سه شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اظهار کرد: در تامین زمین مناسب برای ساخت فضاهای آموزشی و تخصیص منابع و تجهیزات نیز با کمک سایر دستگاه‌ها در کنار خیرین مدرسه ساز هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: تامین فضای آموزشی مناسب، وظیفه ذاتی دولت است که کمک خیران در این حوزه قابل قدردانی است.

وی بیان کرد: از خطرپذیرترین استان‌ها از لحاظ بلایای طبیعی هستیم و استانداردسازی فضاهای آموزشی نیز باید مورد توجه باشد و نباید در روستاها دغدغه‌ای برای فضای آموزشی وجود داشته باشد.

میرجعفریان افزود: سرانه آموزشی هر دانش آموز در حاشیه شهر مشهد به اندازه ٥٠ درصد سرانه آموزشی در استان است که زیبنده این شهر نیست.

وی ادامه داد: وجود بیش از چهار هزار خیر مدرسه ساز ظرفیت خوبی در استان خراسان رضوی است و هیات امنای توسعه روستایی برای بهره مندی از ظرفیت خیران به زودی تشکیل می‌شود.

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز و بیش از ۹۰ هزار معلم است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان