فرماندار  شهرستان مه ولات
مسعود رنجبر
فرماندار شهرستان مه ولات

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۳/۱۳

پیام فرماندار مه ولات به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی ره و قیام خونین ۱۵ خردادماه

مسعود رنجبر  فرماندار شهرستان  مه ولات در پیامی،14خرداد سالروز عروج ملکوتی امام راحل و قیام خونین 15 خرداد را تسلیت گفته و این قیام تاریخی را نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی دانست.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری مه ولات : در متن این پیام آمده است:
بسمه تعالی
امام‌ خمینی‌، یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ است‌ ، نام‌ او پرچم‌ این‌ انقلاب‌، راه‌ او راه‌ این‌ انقلاب‌، و اهداف‌ او اهداف‌ این‌ انقلاب‌ است‌. ملت ایران که‌ از سرچشمه‌ی‌ فیاض وجود ملکوتی‌ ایشان سیراب‌ شده‌ و عزت‌ و کرامت‌ اسلامی‌ و انسانی‌ خود را در آن یافته اند، اکنون‌ شاهد آنند که‌ ملتهای‌ دیگر، حتی‌ ملتهای‌ غیرمسلمان‌، از تعالیم‌ انقلابی‌ آن‌ عالم جلیل القدر و دانا برای نجات‌ خود در راه آزادی‌ و عزت‌ خویش‌ بهره جسته اند.
در ادامه این پیام آمده است:
امام خمینی زنده است تا اسلام ناب محمدی (ص) زنده است و او زنده است تا پرچم عظمت اسلام و وحدت مسلمین و نفرت از ظالمین بر افراشته است.به برکت وجود آن یگانه ی دوران همه ی مسلمانان در سراسر دنیا بیدار شده و برای برچیدن سلطه امپراطوری های ستمگر، از ارزش ها و آرمان های ایشان الگو گرفته اند.
قیام مردمی 15 خرداد ماه سال 1342 نیز که زمینه انقلاب اسلامی سال 57 را فراهم آورد؛ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملی علیه استبداد و استعمار است و یادآور رشادت، از خود گذشتگی، ایثار و جانفشانی مردمی است که از قدرتهای پوشالی نهراسیدند و پیروزی و طلوع خورشید انقلاب را در اندیشه های زلال خود به نظاره نشستند.
رنجبر  در بخش پایانی این پیام ضمن تسلیت ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد تصریح کرد:
در سالگرد ارتحال ملکوتی  طبیب دلها و معلم  اخلاق اسلامی  و انسانی که بدون تردید تاریخ اسلام پس از پیامبر و ائمه معصومین(ع) شخصیتی مانند او سراغ ندارد؛ در حالی به سوگ آن عزیز سفر کرده می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی ، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی رضوان الله تعالی علیه سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته است. همچنین قیام۱۵خرداد۱۳۴۲نیز که نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است، با نام و اندیشه و راه امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی جاودانه دارد.راهش مستدام و پر رهرو باد.
 
مسعود رنجبر  فرماندار شهرستان مه ولات


منبع : زیرپرتال فرمانداری مه ولات
تعداد بازدیدها : ۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان