فرماندار  شهرستان مه ولات
مجتبی علی نژاد
فرماندار شهرستان مه ولات

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

معاون استاندارخبر داد:

تشدید نظارت ها بر بازار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی از تشدید نظارتها بر بازار خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ ابوالفضل چمندی در نشست با خبرنگاران با اشاره به عدم نگرانی در خصوص تامین کالاهای راهبردی در استان و تشدید نظارتها بر بازار گفت: از زمان اجرایی شدن طرح اصلاح یارانه ها، یکهزار بازرس وارد بازار می شوند تا نظارتها تشدید شود و از دوشنبه هفته جاری نیز سازمان صنعت از همه توان نیروی انسانی و لجستیک خود برای اعمال نظارتی فراگیر بر بازار مشهد بهره خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: ساز و کار جدیدی برای نظارت بر بازار خراسان رضوی در نظر گرفته شده است، شهرهای استان منطقه بندی شده و نیروهای بسیج اصناف در هر محله حضور یافته و نظارت مستقیمی بر عرضه کالا دارند.
چمندی ادامه داد:ارز  ترجیحی منجر به افزایش پایه پولی و نقدینگی و نتیجتا ایجاد تورم در اقتصاد میکند .  اگر ارز ترجیحی حذف نمی شد همچنان تورم در جامعه باقی می ماند و تصمیم اشتباهی که در دولت قبل گرفته شده و به شدت فسادزا بود، کشور را بیشتر دچار چالش می کرد.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در اقصی نقاط دنیا یارانه یا به تولید کننده پرداخت می شود یا به مصرف کننده. دولت قبل این یارانه را به واسطه ها پرداخت میکرد که نتیجتا بخش زیادی از نهاده دامی تولید کننده با قیمت مصوب دولتی به دستشان نمیرسید که این خود باعث افزایش قیمت مصرف کننده می شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۵۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان